Přijímací zkoušky nanečisto

Ve čtvrtek 30. března proběhlo na naší škole už druhé kolo přijímacích zkoušek nanečisto. Všichni žáci devátých tříd měli opět možnost vyzkoušet si v jednotných testových zadáních z matematiky a českého jazyka, jak asi budou probíhat „ostré“ dubnové přijímací zkoušky na střední školy.

Ve čtvrtek 30. března proběhlo na naší škole už druhé kolo přijímacích zkoušek nanečisto. Všichni žáci devátých tříd měli opět možnost vyzkoušet si v jednotných testových zadáních z matematiky a českého jazyka, jak asi budou probíhat „ostré“ dubnové přijímací zkoušky na střední školy. Bylo nastoleno podobné zkouškové ovzduší s přesně odměřeným časem, zápisem do originálních záznamových listů, samostatným usazením u stolu či nemožnosti opustit učebnu před odevzdáním testu. Stejně tak to bude ve zmíněném jarním měsíci, až to vypukne. Žáci tak nebudou zaskočeni organizačními pravidly a mohou se soustředit především na správnost svých odpovědí.

Většina dětí byla ráda, že školním testováním prošla. Na hodinách matematiky i českého jazyka si s vyučujícími zpětně testy prošly a lépe si uvědomily, jak je důležité přečíst si řádně zadání úkolu, psát čitelné odpovědi do záznamového archu a postupovat přesně podle pokynů zadavatelů. Úspěšnost před pevným startem byla lepší než v minulém měsíci.

Přejeme našim deváťákům mnoho štěstí při zdolávání dalšího mezníku ve svém životě.

Datum vložení: 4. 4. 2023 21:59
Datum poslední aktualizace: 4. 4. 2023 22:05
Autor: Lenka Hubáčková

V březnu sýkorka volá: rozsívej, rozsívej.