Výtvarná výchova

V rámci estetické výchovy se škola zaměřuje vedle výchovy hudební i na výchovu výtvarnou. Tomu je přizpůsoben i učební plán, kdy v 1. - 7. ročníku je výtvarná výchova dotována dvěma vyučovacími hodinami týdně, v 8. – 9. ročníku hodinou jednou.

Hlavními obsahovými doménami jsou rozvíjení smyslové citlivosti, fantazie a obrazotvornosti. Vzdělávání ve vyučovaném předmětu je zaměřeno na podchycení a rozvíjení zájmu o výtvarné umění, vede k porozumění základním pojmům ve výtvarné výchově, seznamuje se základními zákonitostmi při používání různých výtvarných technik. učí chápat umělecký proces jako způsob poznání a komunikace, učí užívat různorodé umělecké vyjadřovací prostředky pro vyjádření svého vnímání, cítění, poznávání.

Žáci se pravidelně zúčastňují různých výtvarných soutěží. K největším úspěchům patřila přední místa v soutěžích pořádaných MČ Praha18, v mezinárodní dětské výtvarné soutěži Lidice 2016, v soutěži u příležitosti 700 let Karla IV. Mezi další projekty, kterých se naše škola zúčastnila, patřily Příroda kolem nás, projekt s protidrogovou tematikou „Správným směrem“, projekt podpory zdraví, v rámci kterého Státní zdravotní ústav vydal kalendář, jehož součástí byly i práce našich žáků.

Výtvarné práce - plakátová tvorba 8. a 9. ročníku

obrazobraz

Výtvarná soutěž: Velikonoce

velikonocevelikonocevelikonocevelikonoce

Výtvarná soutěž: Mezi letňanskými školami

soutezsoutezsoutezsoutez

Výtvarná soutěž - Očima legopanáčka

V loňském roce byla Chvalským zámkem vyhlášená výtvarná soutěž – Očima legopanáčka.

Do soutěže bylo zasláno celkem 224 prací z celé České republiky. Soutěžilo se v pěti kategoriích, přičemž byly velice úspěšné děti z naší mateřské a základní školy.

V 1. kategorii předškolních dětí se umístil na 2. místě Vojtěch Vršecký a na 3. místě Solomija Kalinovská. Ve 2. kategorii žáků 1. – 3. tříd se umístil na 3. místě Lukáš Jůn. Všechny výtvarné práce jsou k nahlédnutí v prostorách zámku.

Malým výtvarníkům moc gratulujeme.

Mgr. Markéta Bednářová

Svatý Josef naštípe dříví a Panna Maria zatopí.