Menu
Základní škola generála Františka Fajtla DFC

Rodičovská kavárna

rodičovská kavárna

úterý 16. 1. 2024 od 17:00 ve sborovně Třinecká

Vážení a milí rodiče,

rádi bychom Vás pozvali opětovně do naší rodičovské kavárny, která se uskuteční v úterý 16. 1. 2024 od 17:00 ve sborovně Třinecká u nás ve škole.

Téma druhého setkání jsme zvolili na základě Vašich předešlých odpovědí a bude se týkat Odolnosti a a případného vzniku závislostí u dětí z hlediska moderních technologií. Myslíme si, že toto téma je aktuální z hlediska častého výskytu dětí na internetu, mobilních telefonech, hraní počítačových her. Víme, že mládež vnímá už kyberprostor jako jejich přirozený druhý domov a někdy je potřeba nastavit vhodné hranice. Věříme, že se u nás dozvíte nějaká doporučení, co zkusit, pokud toto téma doma s vašimi dětmi řešíte. Samozřejmě se v následné diskuzi můžeme dotknout i klasických závislostí na návykových látkách. Záleží na vašich potřebách. Přednáška je určena pro všechny rodiče naší školy, nejen pro rodiče žactva 2. stupně a bude zdarma.

Jako hosta do naší kavárny jsme si dovolili pozvat Mgr. Josefa Krejčího, který se tématu dětských závislostí věnuje. Momentálně pracuje jako rodinný terapeut pro adolescenty a jejich rodiče, odborný asistent na katedře PedF UK  a disponuje širší praxi v poradenské, terapeutické a lektorské činnosti.

Budeme moc rádi, pokud nám potvrdíte zde vaší účast, abychom věděli, zda se do vybraného prostoru vejdeme a kolik máme připravit občerstvení. Prosíme o včasný příchod. Přednáška s následnou diskuzí je plánována od 17:20 a bude trvat přibližně hodinu a půl.

Za organizátory se těší

Milan Hýzler a Lenka Pavlišová

rodičovská kavárna

Datum vložení: 12. 1. 2024 10:43
Datum poslední aktualizace: 12. 1. 2024 10:47
Autor: Tereza Jiroutková

Ovoce do škol

Mléko do škol

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3

Pranostiky

Pranostika na akt. měsíc

V únoru sníh a led - v létě nanesou včely med.

Pranostika na akt. den

Jaké je počasí o Popeleční středě, takové se drží po celý rok.

Další


nahoru