O SPRŠ

Občanský spolek SRPŠ Rychnovská funguje při naší škole již od roku 2011. Hlavním  cílem je podpora vzdělávacích programů, pomoc při organizaci mimo výukových aktivit dětí a pořádání komunitních akcí ve spolupráci se školou ZŠ a MŠ Generála F. Fajtla DFC.

Činnost Spolku rodičů a přátel školy je financovaná z příspěvků členů (rodičů žáků ZŠ Generála F. Fajtla DFC) a z grantů městské části Praha 18, které každoročně úspěšně realizujeme.

Spolek má pro maximální průhlednost svých příjmů a výdajů založený  Transparentní účet SRPŠ Fio Banka

Mezi pravidelné aktivity, které SRPŠ Rychnovská spolufinancuje nebo organizuje, patří environmentální, sportovní či kulturní akce pro žáky všech ročníků, jako jsou například organizace seminářů ve spolupráci s odbornými spolky s tématy, zvěř, vliv dopravy na ovzduší, první pomoc, kybernetická bezpečnost, dále pak podpora lyžařského výcviku nebo činnosti a koncertování školního orchestru HRAJETO, skupinové bubnování, výtvarné workshopy a další.

Podporu nacházejí i menší akce, jako je třeba nákup knih pro čtenářský křest prvňáčků, školní zahradní slavnosti při zahájení nebo ukončení školního roku, charitativní sbírky, pořádání mikulášské nadílky pro žáčky 1. stupně nebo rozlučky s 9.tými ročníky. SRPŠ má svou úlohu také jako komunikační zázemí mezi rodiči a vedením školy, které má zájem k rodičovským tématům přistupovat otevřeně.

Věříme, že naše činnost má smysl a příznivě ovlivňuje zázemí a prostředí našich dětí i jejich učitelům v naší škole. Děkujeme všem našim aktivním členům, kteří věnují svůj čas a energii na organizaci a zajišťování podpůrných či společenských aktivit pro děti naší školy, díky patří i vedení ZŠ a MŠ Gen. F. Fajtla DFC a pedagogickému sboru. V neposlední řadě nás také těší podpora městské části Praha 18, díky níž může být náš příspěvek na naše aktivity žákům z Rychnovské výrazně větší.

Linda Mohelníková, SRPŠ Rychnovská

Jasný měsíc v dubnu škodí květu stromů.

Slepice kváčí, kohouti pějí, sedláčkové hrách a oves sejí.